April en mei door de ogen van Jo

April 2018

 

De weken en maanden gaan snel voorbij, we beginnen het te zien aan de dagen die beginnen te lengen en de mensen zijn en worden vrolijker!!! Myriam heeft besloten om de  estafettewedstrijden te laten schieten dit jaar(of misschien een paar te lopen) Daarom heb ik de eerste wedstrijd gelopen met Jan die op dat moment iemand zocht. Dankzij Jan wou ik mij wel bewijzen en van de 8km liep ik er 4 onder de 4 minuten, waarbij de laatste 3,57, kon telkens juist voor Piet blijven. De training 3x2000 op Overhaem( 1km joggen) die liep als een klokje en Piet kon nog sneller. Ellen liep dit samen met Larissa VH, die laatste hoopte toen nog altijd om haar marathon te kunnen lopen in Namen. Iedereen weet wel hoe dit is afgelopen :-( :-( Donderdag 12/04 zo rond de klok van 12u vertrokken naar Middelkerke na een half dagske werken, Myriam wou eerst gaan shoppen. Na ons lekker etentje gaan we richting Blankenberge opzoek naar Palukezen. In de verte herken ik de loopstijl van Jean, Stijn en Kevin, zij hebben eventjes hun benen losgelopen. Vrijdag 13/04 op ons gemak 10 km loslopen om 's middags bosloop met 5x2 tempo. Dit was wel een pittig trainingske, zeker die kleine hellingskes op en af, vraag maar aan Ronny H en Jan die kunnen er over meepraten ;-) ;-) Zaterdag 14/04 voormiddag 10 km loslopen, maar de namiddag training was meer dan pittig en kreeg de naam Run-Bike-Run. Door blessures van Ronny N moesten we beroep doen op Koen Neven, op dat moment een loper die team PALUKO heeft mee helpen oprichten en een andere op de fiets, Patrick Nys. Groep 1: Jean,Dirk, Koen, Gert en Dimitri, Gert moest hard bikkelen om er bij te blijven, want de heren liepen pittig door, om niet te zeggen te snel!!! Groep 2: Piet, Jan, Ronny H, Sven en ik. Sven nam telkens de touwtjes in handen te snel!!! Onze laatste 5 km werd het Ronny H teveel, hij vertrok dadelijk snel aan zijn laatste 5km, hij had het zowat een beetje gehad met de Sven en liet hem zijn rug zien. Ronny keerde wel om om ons terug op te pikken. Ik ben rustig gebleven en meter bij meter naar de Sven toe gelopen en toen zij Koen, erop en erover hij heeft ook niet op jullie gewacht. En wat doe je dan als een grote meneer je zo toespreekt? Erop en erover, mijne rug laten zien. Sterk gelopen mannen en jij ook Jo ;-) ;-) Zondag 15/04 Zeebrugge met versnellingen en terugkomst in de duinen. Genoten maar wel op het gemak gelopen over het strand, denkend aan mijn knieën 's anderendaags. Op deze stage liep ik 62,7km. Zo hebben we weer allemaal een sterke stage afgewerkt en het weer was juist hoe het moest zijn. Maandag 16/04 uitlopen geblazen aan 5  minuten en de km. Woensdag 18/04 Voor groep 1 – 4x 1500 en groep 2 – 4x 1200 Pascal en ik groep 2, we liepen deze aan 4'15''/km met 200 rust. Vrijdag 20/04 liepen we Dirk, Gert en ik, hoe Gert het noemt, een soort piramideloop en dit richting Glons, waar we nog water kregen van Jean die dit al achter de rug had. Op zaterdag 21/04 samen met Myriam gaan lopen in het mooie Borgloon, waar we indertijd zijn beginnen te joggen en wat hebben we daar genoten van het prachtige weer en mooie landschappen dat Borgloon rijk is. Op en af liepen we 12 en een halve kilometer. Maandag 23/04 – 15,5km uitlopen aan 5:09/km. Woensdag 25/04 staat er 4x3x400m R200 R400op ons progamma. In totaal 12,3km, ooooh moet je die tijden zien van die 4honderden1,32 – 1,26 – 1,29 – 1,29 – 1,28 – 1,29 – 1,28 – 1,28 – 1,29 – 1,26 – ik kwam  toen pas opdreef, 1,26 en als Pr 1,20, zeer sterk JO!!! En je moet weten dat ik dit allemaal doe voor Pascal iets of wat sneller te doen krijgen he ;-). Die hangt constant achter mij, wat één meter, wat zeg ik, nog gene halve meter komter aan kop DE PROFITEUR!!!!! ;-) ;-). Op vrijdag 27/04 stond er fartlek op het programma. In Jesseren ging er een bloesemloop door: Nora, Marina, Myriam, Ellen, Jean en ik gingen er naar toe. Jean en ik  hebben het gezelschap gekregen van Peter Breuls, met ons drieen liepen we op dit zeer mooie parcours van 15km. Er is daar natuurlijk het één en het andere gebabbeld geweest en ook gefartlekt ;-). Daarna heb ik me heel rustig gehouden omdat de eerste wedstrijd in aantocht zat te komen. Ook niet vergeten dat Piet en Jean in Namen liepen, Piet in 1u33 en Jean 1u22. Pietje zijne beker was groter dan die van de Jean. Ik mag Fabien ook niet vergeten die in Wenen de marathon liep. Het  bewijs van een groot karakterman. Een dikke proficiat mannen met jullie prestatie. Normaal ging ik hier een hele episstel moeten neerzetten over Larissa VH, maar door haar blessure zijn het spijtig maar een paar regels. Iedereen in ons team wenst haar een spoedig herstel toe, daar ben ik zeker van. Mag en mocht het een troost zijn ze mocht Christhope R decoreren als loper van de maand. Ik vind het erg, mijn verslagen worden veel te kort. Maar volgende maand komen de wedstrijden er aan en zouden ze wel eens een ietsepietsie langer kunnen worden.

 

Mei 2018.

 

De Tungri Run op 1 mei voor de meeste van ons hun eertse wedstrijd van dit jaar en ook de eerste van de Victors Cup. Iedereen weet wel welke wedstrijd hij liep, de 5 of de 10km. En de toppers die ik ken deden het weer. Zo bevoorbeeld den Luc, ons alom wel bekend, niet voluit kunnen trainen omdat er iets op zijne voet was gevallen (een tak,boom) en dan toch zo een wedstrijd lopen. Over deze rustige persoon, alé voor mij toch, word er toch regelmatig gepraat maar altijd in de positieve zin, wat voor tijden die kerel op zijn leeftijd (niet dat hij oud is) toch nog maar altijd loopt. Zoals Luc zelf eens tegen me zei, het komt niet vanzelf, ik moet er ook voor trainen en als je ze dan ziet trainen pffff. Veel respect!!! Maar mijn wedstrijd liep ook vlotjes, weet eigenlijk niet of ik het een PR mag noemen omdat er maar op mijn horloge 9,5km staat en aan 4:13/km en in tijd is dat 40:23. Heb wel de eerste 5km samen met Piet gelopen, maar daarna was hij te sterk. Piet weet van zijn eigen niet hoe sterk hij dit jaar is en van mij mag hij zo nog jaren doorgaan. Woensdag 02/05 rustige 10km uitlopen aan 5:20/km. Daarna 2 trainingen overgeslaan. Maandag 07/05 staat er maar 10km op het programma, maar den Jean stippelt een parcours uit en het worden er 15,400km aan 5:15/km. Jean het was geweldig waar we allemaal zijn geweest en door gekomen, we hadden het wel moeilijk om Piet in het gareel te houden. Maar ja we zijn er achter gekomen dat Piet PAKT!!!! Hij heeft het zelf gezegd, ik PAK!!!! Ik heb er nog niets over gezegd in de groep, maar nu sommigen het zullen lezen, zou het wel eens kunnen dat Pietje voor de commissie zal moeten komen van ons team. Het is te hopen Pietje dat je je medaille niet moet inleveren, die met die feniks op ;-) ;-).Je weet wat ze zeggen he Piet, eigen schuld dikke .u.t!!!! Woensdag 09/05  - 3x3x600 (R 200m/ RR400m) Heel op het gemak begonnen je zal het zien aan mijn tijden, 3:25 / 2;20 /2;19 / 2:24 / 2:21 / 2:22 / 2:23 / 2:22 / 2;15 en je moet weten dat ik constant ene achter me aan heb lopen, ja die je weet wel  .a.c.l  gene simpele. Zaterdag 12/05 weekendje aan zee Middelkerke. Terwijl Myriam een boek leest doe ik een duurloopje van 14km aan 4:41/km. Gelukkig liep ik niet alleen, ik had al na een paar km gezelschap en dit kilometers lang. Ik kende hem of haar niet, ik kende geen van beide. Dus noemde ik ze maar tegenwind!!!! Maandag 14/05 rustig loslopen. Woensdag 16/05 De meeste zijn naar Tienen afgedaald voor een estafetteloop. Er zijn er die in de prijzen hebben gelopen. Wij zijn met niet veel op de Motten en zie nog juist CR op de piste wandelen en dat betekent niet veel goeds. Aan welke kuit was het nu weer juist, L of R. Zou onze loper van het jaar het niet wat rustiger aan moeten doen, C R is een beetje  uit vorm . Maar wie gaat dit tegen dat jonkie zeggen ;-). Er stond een interval training op het programma van 8x1000m, maar voordat hij af droop, ocharme zij C R dat ik er maar zes moest doen. Piet, Jean, Larissa VH, Jimmy en een jonkietje Rob(18 jarige) en ik, dat was alles wat er op training was. Piet ging voor een duurloopje en Larissa voor +- 5km zonder pijn, maar het bleef er niet zonder:-( :-(. Jean , Jimmy en deze 18 jarige knul Robbe, ja Dimi kent zijn naam wel, hebben mij een prachtige training laten beleven door mij constant in de best mogelijke positie te laten lopen. Jimmy zegt zelfs de tussentijden die we lopen en loop ze onder de 4 minuten, soms nog wat te snel. Merciekes Jean, Jimmy en Robbe!!!! Vrijdag 18/05 alleen gaan lopen richting Heks, Broekom, Gutschoven en Horpmaal 10,63km aan 5:19/km iets te snel volgens het schema. Zondag 20/05 exact het zelfde parcours als vrijdag, maar wel aan 4:45/km, twee dagen trainen zonder gelul rond mij en genietend van de natuur, zalig!!! ;-) ;-) ;-). Pinkstermaandag 21/05 loopje met Myriam in en rond Horpmaal. Myriam rond de 8km, ik liep er 10,46km aan 5:01/km het was warm. Woensdag 23/05 staan er 5 x 800m à 3'05 – 3'33(R 2'30 joggen) mijn slechste tijd was 3:05,9 en snelste 2:59,8 en dit opnieuw dankzij haas Jean!!!! Vrijdag 25/05 rustige 9km à 5'25/km. We lopen 9,49km aan 5:14/km. Iets teveel gelopen en te snel, dit twee dagen voor de Bokkerijdersrun. Zondag 27/05 staat de wedstrijd van Wellen (Bokkerijdersrun) op het programma, het is deze dag lekker warm. Ken dit parcours eigenlijk uit mijn duim, C R geef ons raad om niet voluit te gaan tot we boven zijn. Wat niemand weet en ik eigenlijk ook niet is dat Raph de 5km loopt. Krijg het pas te zien als wij per toeval samen onze nummer gaan afhalen. We warmen ons op ons gemakje op. Het is toch warm genoeg!!!! Aan de start lost de Burgermeester van Wellen het startschot en we zijn vertrokken. Moet toegeven dat ik de raad van C R eigenlijk aan mijn laars hebt gelapt, ale een beetje toch, door van het begin tot aan de finsh goed heb door gelopen. 4,81km aan 4:04/km. Heb lang Stijn zijne rug gezien, maarja Stijn gaf dan ook constant buzze;-). Maandag 28/05 op ons schema 8km, maar we lopen er 12,22km aan 5:20/km. De km zijn goed maar de afstand niet(teveel). Woensdag 30/05  5 x 400m à 1'25 – 1'30( R 400m) we mogen er iets langer overdoen omdat het warm is, maar ik zeg dat ik gewoon het schema volg en wat blijkt, dat die kerels Pascal, Tony en een zekere David, een vriend van Jean en Dirk. Dat wist ik niet dat zij vrienden hadden, ale maar ene dan. Ik noemde hem in mijn eigen Vader Abraham!!!! Deze heren laten zoals gewoonlijk mij altijd het kopwerk doen, vooral die Abraham ;-) ;-). De eerste was in 1:22,6, twee en drie in 1:25,8, de vierde ging Pascal als een pijl uit een boog er snel vandoor en die twee andere loriassen lieten een gat dat ik toen maar heb moeten dicht lopen en wat ik dan nog het ergste vond, is dat Abraham op het laatste mij nog voorbij wou, maar niet met Joke ze langharige tekkel ;-) ;-) en deze liepen we in 1:24,3 sterk Pascal. Maar mijn laatste kruit had ik natuurlijk voor de laatste gehouden in een mooie 1:19,8. Zo normaal gezien in orde voor de Willer Run. De nieuwe paluko loper van de maand is Gert, hij kreeg zijn medaille ;-) van C Roosen. Ben benieuwd wat de commissieraad gaat doen met het geval Piet PAKT!!!! Indien er nog geen raad zou zijn, richten we wel snel ééntje op, ik ben voorzitter, sorry voorstander. Ook komt er een mooie maand aan namelijk Juni, Juni de maand waar ik in verjaar en altijd moet trakteren. Dit kost me jaarlijks heel veel geld en daarom ga ik dit jaar maar eens een andere formule toepassen. Proberen te trakteren dat de meeste verlof hebben of ik zelf verlof heb ;-) ;-) ;-). Zo tot volgende maand iedereen!!!!